NEWSCase studyZnamy pierwszą zwyciężczynię Talent Open!

Znamy pierwszą zwyciężczynię Talent Open!

ZWYCIĘŻCZYNI TALENT OPEN. TO KONIEC Z BÓLEM KRĘGOSŁUPA!

Roksana Rychert i jej projekt „Sit and Stand, czyli stanowisko siedząco-stojące z elektryczną regulacją wysokości”, zwyciężył pilotażową edycję Talent Open. Projekt wyróżnił się oceną rynku konkurencji, produktem, który jest gotowy do komercjalizacji oraz podjęciem się nie tylko działań sprzedażowych, ale też działanie na rzecz edukacji o zdrowym kręgosłupie, a sama Roksana – konsekwencją i rzetelnym podejściem do prowadzenia projektu. Jak wyglądały prace i na jakie potrzeby odpowiadały?

POLACY Z BÓLAMI KRĘGOSŁUPA

Około 7-10 osób dorosłych w Polsce doświadcza bólów kręgosłupa, a głównym problemem wszystkich tych dolegliwości jest wielogodzinne praca przy biurku, przeglądanie social mediów, granie w gry komputerowe oraz oglądanie filmów. W trakcie tych czynności, osoby nie zawsze zwracają uwagę na zgarbioną/nieprawidłową postawę siedzącą, aż do momentu, w którym zaczynają odczuwać mocne bóle kręgosłupa. Te nieprawidłowe pozycje z czasem mogą spowodować skrzywienia kręgosłupa, zwyrodnienia stawów, nadciśnienie tętnicze, cukrzycę typu 2 i choroby tarczycy.

INNOWACYJNE BIURKO

Obserwacja problemów, z jakim borykają się młodzi oraz dorośli, a także chęć zmniejszenia ryzyka chorób spowodowały, że Roksana stworzyła biurko z elektryczną regulacją wysokości, które umożliwia pracę na stojąco, a dodatkowo współpracujący z nim fotel, który dzięki wbudowanym czujnikom (oświetlenie led w blacie) ma informować o nieprawidłowej postawie siedzącej.  Stanowisko „Sit and Stand” ma wspierać komfort pracy, pozwalając dostosować się do aktualnych potrzeb użytkownika.

NOWOCZESNOŚĆ, WSZECHSTRONNOŚĆ, EKOLOGIA

Projekt wyróżnia się zastosowaną technologią, która w trybie czuwania zużywa zaledwie 0,1W, maksymalnie ograniczając zużycie energii i poziom emisji CO2 do atmosfery. W ten sposób utrzymanie stanowiska jest tanie i nie narusza budżetu domowego czy firmy.

 

Wszystkie zastosowane elementy nadają się do recyklingu, a estetyka i nowoczesny wygląd stanowiska pozwalają na zastosowanie go wszechstronnie, w takich miejscach jak urzędy, biura i sekretariaty.

 

Roksana za swój zwycięski projektu otrzyma 1000 dolarów na wybrany przez siebie kurs edukacyjny, gratulujemy!

 

W komisji finału, oceniającej projekt, znaleźli się:

1) Nina Cielica – wątki procesu projektowego i planów przyszłościowych,

2) Ewa Babicka – wątki komunikacyjne,

3) Maciej Helbrecht – wątki biznesowe i start-upowe.

 

Przypominamy o najnowszej rekrutacji do edycji Talent Open +A

Dołącz do Talent Open - własny startup w 3 miesiące

Jesteś uczniem, studentką lub absolwentem? Dołącz do nas. Masz realny wpływ na otaczającą Cię rzeczywistość, budujesz swoją niezależność finansową i rozwijasz swój startup.

author avatar
Katarzyna Dziadko
Skip to content