Talent Open | Akcelerator Startupów | STEAM | Młode Talenty

Młodzi powiedzieli “NIE” zagrożeniu życia w wodzie

Rescue Capsule, czyli odpowiedź na zagrożenie życia w wodzie

Pomysł na realizację zrodził się po tragicznym wypadku na jednym z akwenów w Radłowie (woj. małopolskie). Młodzi autorzy Rescue Capsule – Dawid Świątek, Jakub Kuczek oraz Bartosz Smoleń – nie mogli pogodzić się z faktem, że tonącym nie udało się udzielić pomocy i podjęli decyzję, aby zacząć działać w kierunku pomocy osobom znajdującym się w sytuacjach zagrażających życiu w wodzie.

od dwóch beczek po ogórkach, do sprawnego projektu

W pierwszych etapach prac, istotne były czas i dobre przygotowanie. Następną kwestią stały się środki finansowe, które pozwoliłyby na stworzenie projektu, czyli udział w konkursach lub olimpiadach, później pozyskiwanie sponsorów. Podczas realizacji pomysłu, autorzy mieli za sobą wiele udanych badań czy koncepcji, ale również napotkali przeciwności, niepowodzenia, doświadczyli braku czasu lub jak sami tłumaczą: “braku chęci” – które jednak nie powstrzymały ich przed dalszymi pracami. Działania rozpoczęły się od pomysłu i dwóch beczek po ogórkach, by później przerodzić się w gotowy i działający projekt, niosący szybką i skuteczną pomoc.

Do osiągnięcia sukcesu, zdaniem pomysłodawców, potrzebne są: pasja, zaangażowanie, chęci, cel i wytrwałość w działaniu. Wiedza przychodzi z czasem i podczas kolejnych etapów prac, zatem nie trzeba zrażać się pierwszymi niepowodzeniami. Autorzy zaznaczają, że realizacja projektu pozwoliła im się rozwinąć, poznać wiele wartościowych osób i zdobyć cenne doświadczenie. Efektem tego połączenia są ich pierwsze dokonania, zapraszamy na stronę Rescue Capsule: https://rescuecapsule.pl/

 

Zapraszamy do najnowszej rekrutacji Talent Open+AI, czas spełnić swoje marzenia!

Dołącz do Talent Open - własny startup w 3 miesiące

Jesteś uczniem, studentką lub absolwentem? Dołącz do nas. Masz realny wpływ na otaczającą Cię rzeczywistość, budujesz swoją niezależność finansową i rozwijasz swój startup.

Skip to content